Reading Time: 2 minutes

VAZGEÇEBİLDİĞİN KADAR ÖZGÜRSÜN…..

Kaybetmekten korktukların, bekçiliğini yaptıkların; para, mal, yar, çocuk, anne, baba, kardeşler vb….Vazgeçemediklerini halletmek için pusuda bekleyenler, senaryo ve hesap yapanlar da,  VAZGEÇEMEDİKLERİN VE BEKÇİLİĞİNİ YAPTIKLARINDIR…..

Her ne ararsan ara kendinde ara..Kendinden vazgeçme…Kendini (aklını, bedenini ve ruhunu) besle, geliştir, kendine olan görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getir. Her şeyden önce kendine çok dürüst ol…

Doğru bildiğin yanlışlarınla, yanlış bildiğin doğrularını iyi ve sağlıklı  bilgi ile muhakeme ederek, çalışma ve uygulamalarla  sağlamasını mutlaka yap…..Aksi halde kendini kandırma  ve çevrene ördüğün aşılmaz duvarlarla kendi hapishanenin içinde,  yaşadığını zannede zannede çeker gidersin bu dünyadan…( kendi aklını beslemeden çevrendekilerin akılları ile yola devam edersen, hiçbir zaman sen, sen olamadan o duvarları  örerler, gönüllü hapishanende yaşar gidersin….ta ki nereye kadar; ikinci bir hayatın olmadığını anlayana kadar,  biraz geç olur, anlayamadan da gidebilirsin!!!dikkat ve  akıllı ol)

Kendine hiç zamanı olmayanlar, aklını, bedenini ve ruhunu besleyemeyenler; kendine en büyük yanlışı, ihaneti, haksızlığı yapanlar,  kendinden çalanlar, kendini kandıranlar; tüm bunlar ne için? Kendi yanlışlarınızın yıkılmaması için mi, yoksa  VAZGEÇEMEDİKLERİNİZ için mi?

İçinizdeki ile dışınızdakinin arasındaki uçurumun büyüklüğü nedeni ile kendinizden mi korkuyorsunuz?  Veya kalıcı arızalı durumdasınız da ne yapacağınızı mı bilemiyorsunuz?  Veya huyum bu, böyle geldim böyle gidicem kabullenmesinin acizliği mi? Arızanızı görmüyor, görmek istemiyor veya göremiyor musunuz? Alem ne der  korkusu mu?  Her neyse bunu siz biliyorsunuz..Yardım almak, istemek iki gram  aklınızı kendinize çalıştırmak demektir, kendinize onu da mı çok görüyorsunuz?..

Her şeyi bildiğinizi ve kontrol ettiğinizi, iktidar ile muktedir olduğunuza mı inanıyorsunuz; o zaman  size de iyi yolculuklar be kardeşim….Ateş olsanız cürümünüz kadar yer yakarsınız….En büyük erdem KENDİNİ BİLmektir..

İktidar bölünmez (demokrasilerde, eğitim ve bilinci iyi ve gelişmiş toplumlarda bölünebilir), iktidar boşluk kabul etmez..!!!Bir türlü HUYlarını revize edemeyenler; iktidarlarını kaybetmekten veya bölüşmekten mi  korkuyorlar acaba?!!! Kendilerini dünyanın merkezine koyarak, kendi dünyasını kurduğunu zannedenler; herşeyin kendilerine göre  dönmesini mi  istiyorlar, şimdiye kadar döndürdüm bundan sonra da döndürürüm rüyasından uyanmak mı istemiyorlar acaba!!!!!

Önce kendi kendinizi iyi ve doğru yönetin, kendinizin iktidarı olun..Başımıza ne gelirse; bu kendi kendini iyi doğru dürüst yönetemeyen, iktidarsızlardan ve arızalılardan geliyor ya arkadaşlar…..!!!!!!

Yatağını (bedenini), cüzdanını ve sofranı paylaşan insana (soyuna) ihanet etmeyeceksin…İhanet türleri; hilekarlık(müşriktir) nankörlük, her türlü hırsızlık (mal, para, zaman vb.), sahtekarlık, dolandırıcılık, haksızlık ve hak yemek  vb…

İNSANCA, İNSANLIKTA KALIN…..insanlıktan uzaklaşanların ve kalamayanların çok olduğunu da unutmayın…..

Ne demiş şair…BİZ KİMSENİN YERİNE OTURMADIK, HERKES GEÇTİ KENDİ YERİNE OTURDU……

[1]https://hurriyetinpenceresinden.wordpress.com/category/insan-ve-hayatimiz/

About The Author

References

References
1 https://hurriyetinpenceresinden.wordpress.com/category/insan-ve-hayatimiz/

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.