Reading Time: 2 minutes

Arkadaşlar siz tükettikçe, sizi tüketiyorlar farkında mısınız?

Her türlü yazılı, görsel ve digital vasıtayı kullanarak her türlü tüketimi özendiriyorlar..Ancak paylaşmaya gelince, adil paylaşıyorlar mı? Çalışmalarınızın, emeğinizin karşılığı parayı verdiklerine inanıyor musunuz? Ali KOÇ bile ne dedi arkadaşlar?..Çalışanlara az veriyoruz, daha iyisini vermeliyiz. Vermezler…neden?      O kafalara göre; köleler uyanır, güçlenir başımıza bela olabilirler korkusu vardır…Paylaşmada adil olmak her insanın yapabileceği şey değildir…Hep bana rab bana..

Bilinçsizce, gaza gelerek, hesapsızca harcadığınızda, tükettiğinizde; hem ağalara hizmet ediyorsunuz, hem de ben köle olarak kalmak istiyorum gönüllüsü oluyorsunuz….

Önemli olan giysinin temizliği ve uygun olmasıdır..Bu işe moda, marka vb. şeylerle boyunuzu aşan paralar vermeniz akıllıca mı? 

Şirketlerde genel bir ekonomi gerçeği vardır; personel giderleri, kazançların yüzde yirmibeşini geçmemelidir..Siz kazandığınızın yüzde kaçını giysiye harcıyorsunuz?..Moda ve marka olunca; boyunuz mu uzuyor?..daha mı güzel oluyorsunuz?..daha mı fazla para kazanıyorsunuz?..

İnsanlar görünüşlerine göre karşılanır, akıllarına göre uğurlanırmış..SİZİN TERCİHİNİZ  HOŞ AMA BOŞ OLMAK MI?..

Dünyayı yöneten ve kontrol altında bulunduranların, gıda sanayini  stratejik sektör olarak kontrolları altında tutmalarının sebebini anlamalısınız?…İki gram akılla daha ucuza doğal ve sağlıklı beslenebileceğinizi bilebilmelisiniz..Hazır donmuş gıdalarla hem kendinizi, hem de geleceğinizi zehirlerken, verdiğiniz fazladan paralarla köle durumunda tutulduğumuzu görmeliyiz….Uyumak, zehirlenmek, soyulmak hoşumuza mı gidiyor?..Bu gıdaların  birçoğu bağışıklık sistemimizi çökertirken bizi bağımlı ve köle haline getirdiğinin farkında mıyız?

Bir ayda ne zahmetlerle kazanabildiğiniz paranızı (o da işiniz varsa) kaç defa da, ne kadar zamanda ve ne için tüketiveriyorsunuz?  Hiç düşünüyor, hesabını, muhasebesini, aklınızı kendiniz için kullanarak iyi ve doğru yapıyormusunuz?

Az bulunan şey en kıymetlidir, altın gibi….Siz de az ama akılcı olanı yapın ki; kıymetli olun…Aksi halde sizi tüketen bu sistemde yıllar sonra kıymetimi anlamadılar istasyonunda sizi tükettiklerini anlarsınız ama artık geç olmuştur..Size pazarlanan suni şeylere kanarak kendinizi yem yapmayın..

Sözümüzü, aklımızı, duygularımızı, değerlerimizi, bilgilerimizi, bedenimizi, ruhumuzu, dürüstlüğümüzü, paranızı; tüketmeyin, tükettirmeyin, çok zor değil, siz vermezseniz alamazlar? İki gram aklınızın kendinize hizmet etmesi, yeter de artar bile….

About The Author

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.