Reading Time: < 1 minute

Öğretim (bilgi edinme), eğitim(öğrendiklerimizle iyi ve faydalı davranış değişikliğine yolculuk..) talim ve terbiye, yaşam boyu….Öğrendiğiniz (iyi faydalı pozitif bilim ve akıl) siz de iyi ve faydalı gelişim ve davranış değişikliğine doğru sizi götüremiyorsa, kendinizi ciddi anlamda sorgulamalı ve değerlendirmelisiniz..

Kendi özünüze uygun, yapmaktan keyif ve haz alacağınız kültürler edinmelisiniz..(güzel sanatlar, spor, okuma, öğrenme, gezi, doğa, vb.)

Bu yaşam yolculuğunda ZAMANın ve GENÇLİĞİN ne kıymetli bi hazine olduğunu unutmadan, sürekli değişim, gelişim ve denge içinde olmalısınız..Dürüstlük ve açıklığı,  kendinize,  sürekli kılmalısınız.. Kendinizle devamlı, sağlıklı, dengeli, akıllı, verimli, doğru ve dürüst iletişimi sağlamalısınız..Olumsuz şeyleri defalarca tekrarlamanın ne kadar aptalca şeyler olduğunu, beyninizi negatif proğramladığını hiç unutmamalısınız..

Kuvvetli inançlarınızı, ciddi akıl ve bilgi ile sorguladığınızda bir çoklarının ne kadar zararlı ve yanlış şeyler olduğunu, biraz sabır, deneme ve gözlemle çok rahat görebilirsiniz..Kendi içinizdeki ile bir ve bütün olmaya başladığınızda, sahip olduklarınızı rasyonel şekilde görebildiğiniz de (etrafınıza sakin ve dikkatli bakarsanız sizin sahip olduğunuz birçok şeye ihtiyacı olanların o kadar çok olduğunu görebilirsiniz) zenginliğinizi ciddi anlamda fark edersiniz…

Çevrenizdeki kendi birliği ve bütünlüğünü sağlayamamış, zehir depolarının alçakça size hücumlarının ne kadar sahtekarca olduğunu ve bu alçaklıklardan beslendiklerini de net olarak size ifade edebilirim..

Şu beden, beyin ve ruhunuzu olumlu şeylerle beslemeyi, nasıl işlediğini, kafanızın ve bedeninizin öncelikle kendinize faydalı hizmet edebilmesi için biraz şu aklınızı kendinize öncelikle kullanmaya başladığınızda, göreceksiniz, her şey çok daha iyi olacaktır..Kalın sağlıkla, iyilikle, güzellikle…

About The Author

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.