Reading Time: < 1 minute

Gelenek, örf adet ve, saygı, dürüstlük insani diye bize öğretilen bir sürü yanlışların, sahtekarlıkların kurbanı olmayın..

Yaş, makam, para ve mal sahiplerinin, kendi aşağılık süper egolarının kölesi olabilmemiz için uydurdukları bir sürü kuralların insanlıkla pek fazla ilgisi yoktur..Bizi mutlak kontrolda ve kullanımlarında tutabilmek için, bizim genetik ve duygusal hassasiyetlerimizle oynamaktadırlar..

Siz köle hayatlar yaşamak istemiyorsanız; biraz aydın bilgi, akıl, mantık muhakemesi ile KENDİNİZ OLMA yolunu seçerek; dürüstçe, çalışkan olabildiğinizde, bu işi başarabilirsiniz…

Yaptığınız, yapamadığınız her şeyinizin asıl sorumlusu kendiniz olduğunu kabul ederek bu yolculuğa devam edebilmelisiniz..Kendi kendinize bir ve bütün olmalısınız, yani kendi kendiniz ile barışık ve kendinize yetebilir…Bu istek, inanç ve iradeyi gösterebilmelisiniz, korkmadan….

Korkularınızı, bilimin aydınlığı ve çalışkanlığınızla yenebilmeli, kontrol altında tutabilmelisiniz..

Beden, kafa sisteminizi; kendinizi doğru geliştirmek ve yönetebilmek için iyi bilmeli ve kullanabilmelisiniz..

Tabi ki kendiniz olmak ve bu yaşamı kendiniz olarak sürdürme tercihiniz ise…Ve tercihlerinize günah ve sevapları ile sahip olabiliyorsanız, olmak istiyorsanız… Hayır benim paçam bu anlatmaya çalıştığınız tercihi yemiyor diyorsanız, size lafım yok..O zamanda; kene, asalak ve  köle hayatları yaşamaya devam edin ama ağlamayı da bırakın, derim…

Kendi davası için dövüşmeyenler, dövüşürmüş başkalarını davaları için, ve hiç bir zaman kendileri de olamazmış….

Biat edilmesini isteyenlerden isen, sen den güçlü olana da sen biat ediyorsundur..Öyle ise özgür insan değilsin, demektir..

Firavun, kral, padişah, çar vb.lerini, gönüllü köleler, besler, büyütür…

About The Author

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.