Reading Time: < 1 minute

Arkadaşlar, bugün şu kafamızı iki gram akılla kendimize çalıştıralım…Dünya ve alemde ki her şey bi enerji ve tüm kavgaların kaynağı, enerjiyi, enerji kaynaklarını ele geçirmek…Enerji kaynağını ele geçirmek yetmiyor, onu çıkarmak, işe yarar  kullanılabilen haline getirmek, güvenliğini sağlamak içinde bi çok enerjileri harcamak gerekiyor..Enerji sistematiğinin üzerinde dönen dünya, alem…

Kendimize geldiğimizde, esasta pek değişen bi şey yok, sistem insan bedeninde de aynı…Üretebildiğimiz enerji de en çok kendimize gerekli..Acaba kendimiz için gerekli ve yeterli  enerjiyi üretebiliyor muyuz, yeterli mi, öncelikle kendimize mi kullanıyoruz, bu işi sürekli ve bilinçli  devam ettirebiliyor muyuz?.. Şimdi arkanıza yaslanın bu sorularıma dürüstçe cevaplarınızı hazırlayın bakalım, ne durumdasınız?..Bu soğuk kış gününde elleriniz saatlerce buz gibi, neden?..Belki  ayaklarınızda..Ruhunuz nasıl, sıcacık mı?..Düşünceleriniz nasıl, ateş ve barut gibi mi?..

Yoksa,  kutsal egonuzun yangınındasınız ama ruhunuz, elleriniz buz gibi mi?…Günümüzün kutsal enerji tanrısı bi çuval paranız, makamınız var ama yine de ruhunuz ısınmıyor mu?..

Lafı fazla uzatmadan esasa gelelim..Enerji kaynaklarınız bol olabilir, hatta üzerinde oturuyor da olabilirsiniz ama onu faydalı ve akılcı kullanılabilir hale getiremiyorsanız, elleriniz buz gibi, ruhunuzda ısınmakta zorlanacaktır..Neden biliyor musunuz?..Sisteminiz sağlıklı, akıllı, bilimsel çalışmamaktadır, sisteminizi sağlıklı çalıştırabilmeyi yeterli öğrenmemişsinizdir, bazı bilgileriniz çok iyi de olsa, sistemi kullanma becerilerinizi geliştirememişsiniz demektir..O nedenle kendiniz için gereken ve yeterli enerjiyi üretememektesiniz, ürettiğini de doğru yerde ve öncelikte (kendiniz) kullanmıyorsunuz,  bu işi sürekli ve düzenli temin edemiyorsunuz, demektir..

Evet arkadaşlar bu enerji meselesi çok önemli, benden hatırlatması…Enerjinizin kıymetini bilin, enerjinizi gereken ve doğru yerlerde kullanın, enerji üretiminizi sağlıklı, düzenli  ve devamlı kılın….

Yine de bir iki ip ucu vererek yazımı bitirmeye çalışayım…Doğru akıl ve bilimin bilgileri ile devamlı beslenen beyin, sistemin(insan bedeninin, beyninin ve ruhunun) ana esaslarını bilerek doğru kullanım, yönetim…

Bol  ve akıllı kullandığınız enerjili, sağlıklı yolculuklar….

[1]https://hurriyetinpenceresinden.wordpress.com/category/genel/

About The Author

References

References
1 https://hurriyetinpenceresinden.wordpress.com/category/genel/

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.