Reading Time: 2 minutes

Ege CANSEN köşe yazısında insanların  dört çeşit olduğunu yazıyor…17 mart 2019

1. zeki ve akıllı, 2. zeki ama akılsız, 3. aptal ama akıllı, 4. aptal ve akılsız….

Çözüm geliştirmek zeka, en iyisini bulmak ise akıl ister…

Ekonomistler PARA yı tanımlarken, ülke ekonomisinin damarlarında dolaşan kandır derler….Parayı bilmek, emirlerine riayet edebilmek, hiç olmazsa kendini yönetebilecek kadar, çok önemli, hatta HAYATİ…..PARANIZ YOK veya  çok yetersizse; kalbiniz bile çok yavaş atar, atmak istemez, damarlarınızdaki kan da dolaşıp dolaşmamak arasında tereddüt eder…!!

Yıllardır ATATÜRK bütçesi (denk bütçe) uygularım, gelir belli, giden bellidir, ilk defa bu ayın sonunu denk getiremedim..

Para derken esas cebinizdeki paradır…Borç, hayali para, sahte para, sanal para, başkasının parası vb. şeyler birçok insanın yanıldığı paralardır…..Haydan gelen parada huya gider biliyorsunuz…Burada vurgulamaya çalıştığım esas konu; kazanabildiğiniz, kazanırken ne zorluklarla kazandığınız parayı,  harcarken de kolay harcamayın, bu çok önemli…

İnsanın  yapısı,  müthiş bir denge ve denklik esasına göredir…Bir çok şeyimizi etkin kontrol altında tutan ve dünyayı para ile kontrol ve yöneten etkin güçler, parayı her türlü silah olarak ta kullanmaktadırlar..

İster ülke ile , isterse bireysel sıkıntıların temelinde, para ve para ile bizi oyuncak gibi kullananlar yatmaktadır. Tükenmek istemiyor, oyuncak olmak istemiyorsak; para konusuna çok önemli dikkat etmek, emirlerine aklımızla uymak şarttır arkadaşlar..

Açık ve samimi bu paranın emirlerine  denk bütçe esaslarına uygun uyabilirseniz; yaşamınızın müthiş bir dengeye gelebileceğini, gözünüzün önündeki perdenin kalkacağını, şimdiye kadar göremediklerinizi  hayretler içinde görmeye başlayacağınızı, aklınıza ve bedeninize ruhunuzla beraber çok iyi geleceğini, size garanti ederim…

Denk Bütçe esaslarına uyalım arkadaşlar

About The Author

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.